Rodzaje skór naturalnych

Crazy Horse

To gruba skóra, która używana będzie do produkcji butów trekkingowych. Elastyczna, którą będzie można rozciągać czy obcierać bez obaw o zniszczenie. W trakcie garbowania skóra taka będzie moczona w gorącym oleju i dzięki temu będzie można zagwarantować sobie jej odpowiednią trwałość. Dzięki temu nawet intensywne wykorzystywanie będzie gwarantowało zachowanie takiej skóry w dobrej jakości.

Jucht

Jest to najdroższa i najbardziej szlachetna skóra. Nie będzie malowana, w kolorze piasku. Niekiedy porównuje się ją do surowego drewna z czasem może ona nabierać nieco ciemniejszego koloru. Potem będzie mogła stawać się miodowa, z czasem będzie miała również kolor karmelu. Jej starzenie przebiegać będzie powoli i może ona służyć nawet kilku pokoleniom.

Old look

To naturalna skóra, która poddaje się zabiegowi postarzania, będzie miękka, miła w dotyku.

dodatki skórzane

Włoska

Z włoskiej skóry przygotowuje się galanterię, która będzie wyglądać wyjątkowo., do produkcji wykorzystuje się garbniki pochodzenia roślinne, przy stosowaniu małej ilości lakieru. W wyniku takiego procesu skóra stanie się bardziej miękka, gładka oraz posiadać będzie odpowiedni połysk.

Skóra galanteryjna

Gładka bydlęca skóra, która ma albo elementy matowe albo też połyskujące wykończenie. Jest to połączenie wytrzymałości z innymi ważnymi zaletami skóry naturalnej. Pigment nakłada się na powierzchnię lica, skóra jest dzięki temu odporna na zniszczenie. Oczekiwać można, że będzie miała ona dobrą jakość.

Nubuk

To skóra, która jest wykonywana przez szlifowanie skóry od strony lica. Charakteryzuje się tym, że ma krótki meszek i będzie charakteryzować się dobrą odpornością na wilgoć, plamy. Nubuk charakteryzuje się tym, że jest w dotyku przyjemny, przypomina nam brzoskwinię. Skóra będzie otwarta, chłonna, ma dobre właściwości higieniczne. W potocznym tego słowa znaczeniu można będzie ocenić skórę jako oddychającą.

Materiały skóropodobne

Ekoskóra, która będzie cieńsza niż skóra prawdziwa jest podatna na rozciąganie po tym jak będzie podgrzana. Imitują prawdziwą skórę, to materiał, który będzie wytrzymały, jego utrzymywanie w czystości nie będzie stanowić problemu. Nieprzemakalna co sprawia, że czasami ma przewagę nad skórą naturalną.

Materiały włókiennicze

Włókna naturalne między innymi tak jak bawełna, syntetyczne takie jak poliester czy sztuczne takie jak wiskoza wykonywane są z celulozy drzewnej. Najczęściej uzyskiwana będzie z drzew iglastych, czasami tylko z liściastych. Tą celulozę będzie się chemicznie przetwarzać i stworzy się materiał, który nie jest plastikiem.

Story Page