Jak dbać o torebki ze skóry naturalnej?

Dobre rozwiązanie to przede wszystkim kupowanie dobrego impregnatu. Preparaty tego typu zabezpieczać będą materiał przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, odpowiadają za jego wzmocnienie i odświeżą. Ważne będzie jednak to, by pamiętać, że preparaty do skór licowanych i zamszu będą się różnić, nie będzie można decydować się na ich zamienne stosowanie.

W codziennym używaniu torebki skórzanej ważne będzie również to, by usuwać w miarę sprawnie wszelkie pojawiające się zabrudzenia. Im później będziemy czyścić tym trudniej będzie pozbyć się plam.

Konserwacja skóry

Do codziennej konserwacji i usuwania niewielkich zabrudzeń najlepiej będzie korzystać wodę z kilkoma kroplami spożywczego octu. Ten roztwór będzie w stu procentach wystarczał by szybko odświeżać skórę po trudach ciężkiego tygodnia. Przy czyszczeniu należy jednak uważać, by nie przesadzić z wodą. Zbytnie przemoczenie naturalnej skóry nie jest dla niej dobre, nie powinno się tego robić.

Najbardziej narażone na zabrudzenia są torby, które wykonuje się z jasnej skóry. co więc zrobić by zabrudzić stylową listonoszkę, albo też elegancką torebkę, która będzie pokryta takim materiałem. Niewielkie zanieczyszczenia da się usunąć zwykłą gumką do ścierania. Można jej używać tak samo jak przy usuwaniu napisów z papieru. Gdy jednak takie doraźne metody nie będą wystarczać można zdecydować się na użycie terpentyny. Kilka kropel rozpuszczonych w pianie z białek da szansę na skuteczne usunięcie tłuszczu czy zaschniętych plam.

Pielęgnacja skóry

Podstawowa konserwacja skóry to zawsze jej najlepsze możliwe natłuszczanie. Do tego celu kupić będzie można albo dedykowany środek albo też wykorzystywać zwykła glicerynę bądź też olejek rycynowy. Przetarte tymi substancjami torebki należy również bardzo dobrze wypolerować. Dzięki temu uzyska się zadowalający efekt, który będzie przede wszystkim będzie odpowiednia ochrona przed działaniem wilgoci.

Zamiast oleju czy gliceryny stosować można także pastę do butów. Charakteryzuje się podobnym działaniem a jednocześnie dostępność do niej nie stanowi problemu. Jedne przeciwwskazanie do stosowania takiej pasty to skóra lakierowana oraz sytuacja, w której będzie chodziło o bardzo delikatne skóry egzotyczne. Jeśli chcemy unikać przebarwień najlepiej będzie decydować się na pastę bezbarwną.

Torebka, która przez dłuższy czas nie będzie używana powinna być bardzo dokładnie czyszczona i przechowywana w woreczku a dalej w kartonowym pudełku, można będzie ją również owijać we flanelową koszulkę, by na czas przechowywania rzeczywiście dobrze ją zabezpieczyć.

Story Page