Lekcja Stylu dla Panów – Modne akcesoria: torby, teczki i aktówki.

Funkcja teczek, toreb, aktówek głównie sprowadzała się do przenoszenia dokumentów, przechowywania kluczy oraz innych gadżetów między innymi telefonu. Obecnie poza praktyczną funkcją mamy także inną modową. Są one elementem stylizacji, jej uzupełnieniem. Wybranie teczki, torby czy aktówki jest dużym wyzwaniem. Wielu mężczyzn chciałoby mieć jedną uniwersalną, która do wszystkiego będzie pasować. Torbę należy wybrać w zależności od okazji, dlatego przed zakupem należy określić czy potrzeba torby formalnych stylizacji czy raczej stroju causalowego. Dodatkowo będzie trzeba również określić sobie cel zakupu czy ma to być torba na portfel, czy będziemy nosić tam znacznie więcej różnych propozycji. czy to ma być uzupełnienie stylizacji? Wybór formatu i koloru to sprawa indywidualna, ale jednak warto podpowiedzieć jak się na te różne elementy będzie można zdecydować.

Jeśli ktoś pracuje w miejscu, gdzie stawia się na styl formalny, biznesowy, który oparty będzie na eleganckich dodatkach wydaje się, że najlepsze będą teczki i aktówki, które wykonuje się z cienkiej i delikatnej skóry półmatowej albo błyszczącej. Mogą to być kolory stonowane takie jak granat, czerń czy brąz. Kolorystycznie dopasowujemy wszystkie skórzane elementy razem a więc buty, pasek i torba. Czarne torby nadają się wyłącznie do czarnych butów. Nieco bardziej uniwersalne są buty brązowe, ponieważ poza czernią można wybrać praktycznie każdy kolor teczki. Jeśli mamy ciemny, elegancki garnitur najlepiej będą pasować do niego proste teczki, które pozbawione będą przeszyć oraz ozdobników. Im ubiór będzie mniej formalny tym wzornictwo może być bardziej wymyślne, charakteryzować się może wyjątkową estetyką. Dlatego, jeśli teczka ma być półformalna i powinna się dopasować do naszej stylizacji to tak naprawdę mamy pole do popisu i możemy szukać takich propozycji, które będą się dobrze prezentować. W kwestii materiałów wydaje się, że najlepsza będzie skóra, która zawsze jest dobrym wyborem i można oceniać ją naprawdę pozytywnie.

Jeśli komuś bliski będzie styl causal a torba ma uzupełniać stylizację to tak naprawdę tych wzorów i kolorów, na które będzie można postawić jest bardzo wiele i każdy powinien być z tych możliwości zadowolony. Warto na pewno postawić na takie torby, które mają przeszycia, czy nadruki, na pewno będą się one doskonale prezentować. Tych możliwości jakie są dostępne rzeczywiście nie brakuje. Jeśli ktoś jest zapalonym sportowcem postawić może również na sportową torbę, która będzie się dobrze prezentować.

Story Page