Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

Wbrew pozorom wybór walizki oraz torby podróżnej nie będzie prostym zadaniem. Wiadomo, że musi być ona pojemna oraz trwała, furorę wśród podróżnych robią walizki skórzane. Najlepsze takie z szyfrowym zamkiem, które otwierane mogą być tylko przez służby celne.

Takim ważnym elementem są także kółka. Obecnie nie będą to już dwa, ale cztery, dzięki temu nawet najcięższy bagaż wygodnie będzie można pociągnąć. A co z podręcznym bagażem albo torbą na krótsze wyjazdy, która będzie się sprawdzać w praktyce. Tutaj na pewno dobrze sprawdzą się po prostu znaczenie mniejsze skórzane torby.

Poniżej podajemy najważniejsze cechy dobrej walizki:

Pojemna

Wnętrze walizki musi być odpowiednio pakowne oraz dobrze zorganizowane. Główna komora powinna mieć paski do trzymania ubrań oraz dodatkowe kieszonki, które będą mieściły mniejsze przedmioty takie jak między innymi bieliznę. Na wyjazdy służbowe dobrze będzie kupować walizkę, która ma przedział na garnitur czy spodnie, dzięki czemu nie będą się one gnieść. W wielu modelach powiększać można komory systemami zamków.

Trwała

Tekstylna walizka raczej nie będzie spełniać tego wymogu. Lepiej będzie zapłacić nieco więcej, ale kupować walizkę, która będzie wykonana z dużo trwalszego materiału takiego jak poliwęglan, termoplastyk czy wzmocniony nylon. Dobra opcja to także naturalna skóra, która w praktyce sprawdza się dobrze, ponieważ jest bardzo wytrzymała. Jednak nie wszystkie rozmiary walizek przygotowywane są właśnie ze skóry naturalnej, dodatkowo jest to materiał kosztowny.

Wygodny bagaż podróżny

Wygodna

Walizka powinna być stosunkowo lekka, ponieważ dzięki temu będzie praktyczniejsza i rzeczywiście można powiedzieć, że to wygodne rozwiązanie. Warto także sprawdzić jak wykonane są kółka i czy rzeczywiście będzie się ją wygodnie prowadzić. Mamy także specjalnie przygotowaną wygodną opcję związaną rączką, która będzie służyć do prowadzenia walizki. Powinny być tam takie rozwiązania, które sprawią, że prowadzenie takiej walizki nie będzie stanowić problemu.

Zabezpieczona

Dobra walizka powinna stawiać opór, jeśli ktoś niepowołany chciałby dostać się do jej wnętrza. Powinna być zamykana, na zamek szyfrowy albo specjalną kłódkę. Najlepsza możliwa opcja to takie rozwiązanie jak zamek TSA, który gwarantuje nam odpowiednie bezpieczeństwo a jednocześnie nie trzeba się obawiać, że służby celne zniszczą naszą walizkę w czasie kontroli. Mają one bowiem specjalny klucz, który umożliwi otwarcie takiego zamka. My mamy dzięki temu odpowiednie zabezpieczenie bagażu a jednocześnie służby celne mogą ewentualnie wykonać kontrolę.

Story Page